موضوعات داغ

یاقوت سرخ ؛ جواهرات سنگ تولد تیر

جواهرات یاقوت سرخ

خلاصه نوشته
  • مهم است که از ترمیم های احتمالی که برای جواهرات یاقوت شما استفاده شده است آگاه باشید. بسیاری از یاقوت های طبیعی دارای پرکننده هایی هستند که برای ترمیم شکستگی ها و حفره ها استفاده می شود
  • جواهرات یاقوت می توانند به راحتی سنگ های نرم تر را خراش دهند، بنابراین آنها را جداگانه نگهداری کنید. همچنین می توانید جواهرات یاقوت خود را در یک پارچه نرم بپیچید

مراقبت از جواهرات یاقوت سرخ

یاقوت سرخ ؛ جواهرات سنگ تولد تیر

جواهرات یاقوت سرخ

رنگ قرمز رنگ سنگ تولد ماه تیر است. بسیاری از فرهنگ ها رنگ قرمز را با آتش، شجاعت، اشتیاق و خوش شانسی مرتبط می دانند. برخی این سنگ را علاوه بر اینکه سنگی برای عشق است، برای سلطنت می دانند. کلمه ruby از کلمه لاتین «ruber» به معنای قرمز گرفته شده است. در زبان سانسکریت یاقوت سرخ را «Ratnaraj» می‌گویند که به معنای «پادشاه سنگ‌های قیمتی» است. عجیب است که سنگ ماه تولد تیر با سنگ قیمتی یاقوت کبود که به طور کلاسیک آبی است ترکیب شیمیایی دارد. این سنگ در کنار زمرد، یاقوت کبود، آمتیست و الماس یکی از جواهرات اصلی محسوب می شود.

رنگ: یاقوت ها می توانند از صورتی ملایم تا تیره و تقریباً قرمز خونی متغیر باشند. محل پیدایش سنگ قیمتی می تواند بر رنگ آن تأثیرگذار باشد. برای مثال، یاقوت‌های آسیایی کمی صورتی‌تر از یاقوت‌های آفریقایی هستند.

دوام: یاقوت ها با 9 از 10 در مقیاس سختی Mohs سخت هستند.

ruby

مراقبت از جواهرات یاقوت سرخ

آیا جواهرات روبی برای پوشیدن معمولی ایمن است؟

یاقوت دارای سفتی و مقاومت عالی و در برابر ضربه بادوام است. این موضوع جواهرات یاقوت را برای نگهداری معمولی عالی می کند. با این حال، مهم است که از ترمیم های احتمالی که برای جواهرات یاقوت شما استفاده شده است آگاه باشید. بسیاری از یاقوت های طبیعی دارای پرکننده هایی هستند که برای ترمیم شکستگی ها و حفره ها استفاده می شود. مانند تمام سنگ های قیمتی، قبل از استفاده از محلول های تمیزکننده خانگی که ممکن است حاوی مواد شیمیایی خشن باشند، جواهرات یاقوت خود را بردارید.

یاقوت سرخ

نحوه تمیز کردن جواهرات یاقوت

پاک کننده های جواهرات برای تمیز کردن یاقوت عالی هستند است. جواهرات یاقوت را قبل از نگهداری با پارچه پولیش خوب خشک کنید.

راه های دیگر برای تمیز کردن جواهرات یاقوت سرخ

پاک کننده های اولتراسونیک و بخار به دلیل اثر مضر روی فیلرهای خاص توصیه نمی شود. با یک مشاور جواهرات صحبت کنید. به یاد داشته باشید.

نحوه نگهداری جواهرات یاقوتی

جواهرات یاقوت می توانند به راحتی سنگ های نرم تر را خراش دهند، بنابراین آنها را جداگانه نگهداری کنید. همچنین می توانید جواهرات یاقوت خود را در یک پارچه نرم بپیچید.

تلویزیون الماس اولین استارت آپ رسانه ای در صنعت طلا ، جواهر ، نقره ، ساعت و آنتیک ایران

گرد آورنده
محمد علی صابونی
منبع
kay

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا