موضوعات داغ

مزایای استفاده از نقره

خواص بهداشتی نقره

خلاصه نوشته
  • نقره می‌تواند به تنظیم حرارت داخلی بدن و گردش خون کمک کند و در بسیاری از مطالعات این نتیجه به اثبات رسیده که استفاده از نقره موجب افزایش انرژی بدن می‌شود و به همراه داشتن آن باعث ایجاد تعادل در حالات روحی بدن می‌شود
  • یون‌های موجود در نقره با بار مثبت، یک میدان رسانا ایجاد می‌کنند که ناشی از تابش امواج الکترومغناطیسی بر بدن است و باعث تحریک وظایف طبیعی بدن می گردد و بهبود گردش خون و تعادل درجه حرارت بدن را در پی دارد
  • نقره دارای پیشینه درخشانی است و به‌عنوان یک عامل ضد میکروبی قوی در مبارزه با عفونت و کمک به پیشگیری از سرماخوردگی و آنفولانزا، بهبود زخم و سایر بیماری‌ها به شمار می‌رود

نقره و خواص آن

از زمان‌های قدیم انسان‌ها در تلاش بوده‌اند که از سنگ‌های قیمتی و مواد معدنی با ارزش در ساخت جواهرات و زیور آلات استفاده کنند. در حال‌ حاضر نقره یکی از جواهرات محبوب و پرطرفدار محسوب می‌شود و به این دلیل که فلز نقره به‌عنوان یک فلز پایه در جواهرسازی به شمار می‌رود، نسبت به سایر فلزات مورد استفاده در جواهرسازی از لحاظ قیمت، ظاهر و ارزش پیشی گرفته است و منافع و خواص بی‌شمار موجود در این فلز آن را به یک فلز بی‌نظیر و منحصربه‌فرد برای جواهرسازی تبدیل کرده است.

نقره

خواص نقره

نقره از قدیم شناخته شده است و دارای رنگ سفید ملایم بوده و توانایی انعکاس، گرمایی و الکتریسیته و همچنین صیقل کاری و جلای آن از دیگر فلزات بیشتر است. همه پوشش نقره که در هوا بوجود می‌آید دارای اهمیت نیست، اما توسط گوگرد هوا و تشکیل لایه سیاه سولفید نقره رنگ آن عوض می‌شود. نقره در اسید نیتریک به آسانی قابل حل است و توسط سیانیدهای قلیایی خورده می‌شود.

silver

 

 

خواص بهداشتی نقره

به‌عنوان یک فلز، نقره دارای خواص بهداشتی منحصر به فردی است که موجب شده است در طی سالیان دراز در میان فرهنگ‌های بسیاری استفاده از آن رواج داشته باشد. نقره دارای پیشینه درخشانی است و به‌عنوان یک عامل ضد میکروبی قوی در مبارزه با عفونت و کمک به پیشگیری از سرماخوردگی و آنفولانزا، بهبود زخم و سایر بیماری‌ها به شمار می‌رود.

نقره

اثرات نقره

نقره می‌تواند به تنظیم حرارت داخلی بدن و گردش خون کمک کند و در بسیاری از مطالعات این نتیجه به اثبات رسیده که استفاده از نقره موجب افزایش انرژی بدن می‌شود و به همراه داشتن آن باعث ایجاد تعادل در حالات روحی بدن می‌شود. بهبود گردش خون و به طور کلی تعادل درجه حرارت بدن، و کمک به حفظ نظافت و ایمنی از دیگر خواص طبیعی نقره به شمار می‌رود.

نقره

مزایای استفاده از نقره

نقره دارای سابقه طولانی در میان آنتی‌بیوتیک‌ها و ضدعفونی کننده‌هاست که در طول تاریخ انسان‌ها با استفاده از جواهرات ساخته شده توسط نقره برای دفع عفونت، علائم سرماخوردگی و آنفولانزا و یا هر ویروس و باکتری دیگری استفاده می کردند. استفاده از نقره موجب حفظ حالت الاستیکی رگ‌های خونی موجود در بدن ما می‌شود که این خود نقش مهمی را در تشکیل و درمان استخوان و همچنین نگهداری و تعمیر پوست ایفا می‌کند. مزایای نقره تنها محدود به کاهش درد نیست، نقره همچنین می‌تواند از اتساع در مفاصل انگشت، در کسانی که از آرتریت روماتوئید رنج می‌برند، جلوگیری به عمل آورد.

همه خاصیت‌های ذکر شده برای نقره دارای یک پایه علمی اثبات شده است و هر یک از مزایای سلامتی ایجاد شده توسط نقره به دلیل هدایت الکتریکی و حرارتی موجود در آن است. یون‌های موجود در نقره با بار مثبت، یک میدان رسانا ایجاد می‌کنند که ناشی از تابش امواج الکترومغناطیسی بر بدن است و باعث تحریک وظایف طبیعی بدن می گردد و بهبود گردش خون و تعادل درجه حرارت بدن را در پی دارد. یون‌های نقره با بار مثبت نیز اتصال با یون‌های منفی اکسیژن موجود در باکتری‌ها واکنش ایجاد می‌کنند، که به همین دلیل نقره می‌تواند با عفونت‌های مضر و بیماری‌ها به خوبی مبارزه کنند.

تلویزیون الماس اولین استارت آپ رسانه ای در صنعت طلا ، جواهر ، نقره ، ساعت و آنتیک ایران

گرد آورنده
محمد علی صابونی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا