موضوعات داغ

سرمایه گذاری در طلا

قابليت تبديل سریع طلا به پول نقد

خلاصه نوشته
 • 9- طلا به عنوان يک ماده ارزشمند شناخته شده و بين‌المللی، يک ذخيره درازمدت است و در عين حال خريد و فروش آن در هر نقطه از جهان و در هر زمان ساده است
 • کارشناسان، به سرمايه‌دارها توصيه می کنند تا قسمتی از دارايی های خود را به صورت طلا نگه دارند
 • طلا به عنوان سدی در برابر تورم و بی ثباتی و تنزل پول خريداری می شود
 • طلا از دوران‌های قبل تاکنون به عنوان يک پول بسيار جذاب و ايمن تثبيت شده است

در مورد طلا جواب هميشه يکسان است… آری

سرمایه گذاری در طلا

قابليت تبديل سریع طلا به پول نقد

طلا

دلايل سرمايه گذاری روی طلا در طول تاريخ همواره ثابت باقی مانده است. عمده‌ترين دلايل عبارتند از:

 1. ثبات ارزش آن در طولانی مدت
 2. پايداری ارزش جديدترين ذخاير
 3. قابليت تبديل به پول نقد
 4. تنوع و توليد
 5. از بسياری جهات همان کارکرد پول را دارد، قابل حمل و قابل قسمت شدن است و وزن آن يک مقياس خوب برای واحد ارزی است.
 6. فناناپذير است، نسبتا کمياب و نادر است و قابل قبول است. به عنوان وجه نقد، به راحتی قابل شناسايی و قابل قبول است. هم در زمان کميابی و هم در زمان رونق پايدار و ماندنی است. آينده تغيير می کند. طلا از دوران‌های قبل تاکنون به عنوان يک پول بسيار جذاب و ايمن تثبيت شده است.
 7. طلا همچنان ارزش بلند مدتش را حفظ نموده است: برعکس اکثر پول‌های رايج از جمله دلار آمريکا و توليدات صنعتی، معمولا تنزل و افت داشته‌ اند. به همين دليل است که طلا به عنوان سدی در برابر تورم و بی ثباتی و تنزل پول خريداری می شود و به همين دليل است که بسياری از سرمايه‌گذاران دنيا طلا را به عنوان (دارايی اصلی و نهايی) و مهمترين و امن‌ترين قسمت سرمايه‌گذاری شان می نگرند.
  به بيان ديگر ارزش طلا، به طور قابل ملاحظه‌ای در طول زمان ثابت باقی مانده است.
 8. در زمره نقدترين سرمايه‌های جهان است. به سرعت در بازارهای دنيا قابل فروش است، ولی نمی توان گفت که شامل همه سرمايه‌ گذاری های دنيا می‌شود. اگر روش سرمايه‌ گذاری شما محتاطانه يا جسورانه است طلا می تواند يک نقش حياتی در تنوع سهم برای شما بازی کند. به همين دليل است که کارشناسان، به سرمايه‌دارها توصيه می کنند تا قسمتی از دارايی های خود را به صورت طلا نگه دارند. هدف از اين متنوع‌‌ سازی، حفظ و نگهداری کل سهام در برابر بی ثباتی های ارزی مراحل مختلف انباشت دارايی است. نيروهای اقتصادی که قيمت طلا را برآورد می کنند متفاوتند و در بسياری از موارد مخالف نيروهايی هستند که ارزش اکثر سرمايه‌های مالی را برآورد می کنند. طلا می تواند شما را به عنوان يک سرمايه‌گذار به طريق مختلف منتفع کند.
 9. طلا به عنوان يک ماده ارزشمند شناخته شده و بين‌المللی، يک ذخيره درازمدت است و در عين حال خريد و فروش آن در هر نقطه از جهان و در هر زمان ساده است. در پايان اين سوال مطرح می شود که آيا اکنون زمان مناسبی برای خريد است؟ در مورد طلا جواب هميشه يکسان است… آری

سرمایه گذاری

تلویزیون الماس اولین استارت آپ رسانه ای در صنعت طلا ، جواهر ، نقره ، ساعت و آنتیک ایران

گرد آورنده
محمد علی صابونی
منبع
طلا و جواهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا