موضوعات داغ

ویژگی سنگ‌ های ماه تولد دی

گارنت؛ سنگ متولدین ماه دی

خلاصه نوشته
 • برای یونانی‌ها و رومیان اونیکس بسیار محبوب است. امروزه همین یکی از دلایل معروف شدن این سنگ است. اونیکس به‌عنوان سنگ شانس ماه تولد دی و سنگ ماه تولد دی مردانه شناخته می‌شود
 • • نگین لاجورد، جواهر مدیتیش و تفکر است و الهام بخش ما بسوی روح جلا خورده انسان است که عشق، جاودانگی و پروردگار هر سه در یک راستا هستند
 • از قدیم سنگ عقیق به سنگ خوش‌شانسی و خوشبختی شناخته شده است
 • • یاقوت سرخ مرتبط با خورشید است و برای حفظ سلامت روحی و جسمانی مفید است
 • یاقوت سرخ دارای رنگی بی‌نظیر از قرمز مایل به قهوه‌ای تا قرمز روشن مثل تمشک سرخ رسیده به نظر می‌رسد و همچنین سختی بسیار عالی در رتبه دوم بعد از الماس و درخشندگی وسوسه انگیزی را دارا است
 • • گارنت اعتماد به نفس را افزایش و موانع و تابوها را برای احیای احساسات دوست داشتن و تمایلات جنسی برطرف می‌نماید
 • یکی از قدیمی‌ترین گارنت‌های کشف شده، گردنبندی مهره‌ای شکل از گارنت در محل قبر جوانی که سه هزار سال قبل از میلاد دفن شده بود پیدا شده است

گالری طلا و جواهر غزل شما را به دیدن این ویدیو دعوت می کند

گارنت؛ سنگ متولدین ماه دی

ویژگی سنگ‌های ماه تولد دی

طالع‌بینی متولدین دی ماه

اصلی ترین سنگ ماه تولد دی گارنت است. یاقوت سرخ، عقیق، لاجورد، اونیکس نیز سنگ‌های فرعی برای دی ماه است. متولدین برج بز با استفاده از این سنگ‌ها می‌توانند بیشترین هماهنگی را جهت جذب انرژی کائنات و مخصوصا سیاره خود یعنی زحل را داشته باشند. در این ویدیو به بررسی ویژگی سنگ های ماه تولد دی و همچنین طالع‌بینی متولدین دی ماه می پردازیم.

گارنت سنگ ماه تولد دی

گارنت نام خانواده‌ای از ده سنگ قیمتی مختلف با ساختار شیمیایی مشابه است که طیف وسیعی از رنگ‌های قرمز تا نارنجی و زرد، سبز، قهوه‌ای، بنفش، صورتی یا حتی سیاه را داراست. تفاوت اصلی بین سنگ ها در تغییرات جزئی رنگ، تراکم و شاخص شکست است. گارنت همواره در طول تاریخ گوهری محبوب بوده. گارنت سنگی با درجه سختی آن 7 تا 7.5 درجه بر مقیاس مو است.

یکی از قدیمی‌ترین گارنت‌های کشف شده، گردنبندی مهره‌ای شکل از گارنت در محل قبر جوانی که سه هزار سال قبل از میلاد دفن شده بود پیدا شده است. این نشان دهنده سختی و دوام این سنگ است.

خواص گارنت برای متولدین دی

 • گارنت یک تصفیه‌کننده باور نکردنی برای کل بدن است، خون، قلب و ریه‌ها را بازسازی می‌نماید.
 • در جذب ویتامین‌ها و مواد معدنی ضروری کمک می‌کند.
 • از نظر احساسی، گارنت قادر است شخص را در گذر از فکرهای آزاردهنده قدیمی و بی‌فایده رها کند.
 • گارنت اعتماد به نفس را افزایش و موانع و تابوها را برای احیای احساسات دوست داشتن و تمایلات جنسی برطرف می‌نماید.

روبی گران‌ترین سنگ ماه دی

همان یاقوت سرخ یا روبی سنگی بسیار کمیاب و یکی از با ارزش‌ترین جواهرات گرانبها در طبیعت است. یاقوت سرخ دارای رنگی بی‌نظیر از قرمز مایل به قهوه‌ای تا قرمز روشن مثل تمشک سرخ رسیده به نظر می‌رسد و همچنین سختی بسیار عالی در رتبه دوم بعد از الماس و درخشندگی وسوسه انگیزی را دارا است. رنگ مهم‌ترین ویژگی در یاقوت سرخ است، در حالی که شفافیت آن در درجه دوم اهمیت زیادی دارد. تقریبا می‌توان گفت که غیر ممکن است که یک یاقوت زینتی با کیفیت بیش از سه قیراط را پیدا نمایید، بنابراین اندازه‌های کوچک نیز قابل قبول شمرده شده است و بیشتر سنگ‌های جواهر یاقوت سرخ زیر سه قیراط ساخته می‌شوند.

قدرت ماورائی یاقوت سرخ برای متولدین دی ماه

 • یاقوت سرخ مرتبط با خورشید است و برای حفظ سلامت روحی و جسمانی مفید است.
 • در قرون وسطی، یاقوت سرخ به‌عنوان یک سنگ آینده بین در نظر گرفته می‌شد. باور بر این بود که وقتی خطر نزدیک باشد. سنگ روبی تیره می‌شود. ایوان چهارم تزار روسیه می‌گفت که یاقوت سرخ برای قلب، مغز و حافظه مفید است.
 • در قرن سیزدهم آسیاب شده یا پودر یاقوت سرخ، یک نسخه تجویزی برای درمان مشکلات کبدی بود. در قرن‌های 15 و 16 میلادی، یاقوت سرخ به منظور مقابله با سم استفاده می‌شد. هنگامی که آن را به پوست می‌مالیدند، فکر می‌کردند که جوانی و نیروی حیات را بازیابی می‌کند.

عقیق سنگ ماه دی

عقیق در توده‌های سخت گرد مانندی در سنگ گدازه‌های آتشفشانی رخ می‌دهد. هنگامی که این توده‌ها شکافته می‌شوند، اغلب تنوع شگفت‌انگیزی از رنگ، طرح و باندهای متمایز زیبایی پدیدار می‌شود که عقیق را از دیگر کالسدونی‌ها (عقیق نوعی کالسدونی است) قابل تشخیص می‌کند. از قدیم این سنگ به سنگ خوش‌شانسی و خوشبختی شناخته شده است.

خواص عقیق به عنوان سنگ ماه دی

 • عقیق یکی از قدیمی‌ترین سنگ‌های شفابخش و بخت آور است.
 • به طور کلی عقیق باعث می‌شود تا فرد توانایی انتخاب بین دوستان واقعی و دروغین را پیدا نماید.
 • به منظور جلوگیری از طوفان و رعد و برق، محافظت کودکان از خطر به ویژه در جلوگیری از زمین افتادن استفاده می‌شود.
 • از نظر فیزیکی به منظور بهبود گردش خون، درمان اختلالات پانکراس و نیز پاکسازی و ترمیم پل بین قلب و ذهن فرد موثر است.

لاجورد سنگ ستاره دی ماه

لاجورد Lapis lazuli را می‌توان به‌عنوان سنگ ماه تولد دی ماهی‌ها در نظر گرفت. یک نوع کانی خاص است. که از ترکیب کانی‌های دیگر تشکیل شده است. سودالیت، کلسیت، لازوریت و پیریت چند نمونه از نگین‌هایی است که در تشکیل این گونه از سنگ‌های ماه تولد دی (لاجورد) وجود دارند. رنگ، شفافیت و ظاهر، بسته به مقدار مختلف از مواد طبیعی تشکیل دهنده آن، متفاوت است. این گونه از سنگ ماه تولد دی ماهی‌ها دارای رنگ آبی عمیق تیره با سفید است. این سنگ سموم در بدن از بین می‌برد.

خواص لاجورد به عنوان سنگ ماه تولد دی

 • نگین لاجورد، جواهر مدیتیش و تفکر است و الهام بخش ما بسوی روح جلا خورده انسان است که عشق، جاودانگی و پروردگار هر سه در یک راستا هستند.
 • این سنگ ماه دی دارای طرح‌های متنوعی است و آن که درخشش عمیق‌تر و در رنگ آبی درخشان هستند، از انواع دیگر این گونه از سنگ‌های ماه دی با کیفیت‌تر و مفیدتر هستند.
 • از فاکتورهایی برای تعیین اصالت لاجورد، مقدار عمق رنگ، شیارها و خطوط طلائی که نشان دهنده اصالت و قیمتی بودن آن است که سبب ایجاد برق خاص و انرژی والا و مثبت، در این سنگ ماه تولد دی ماهی‌ها می‌شود.

اونیکس سنگ شانس دی ماه

دیگر سنگ ماه دی اونیکس است. این نوع از سنگ های ماه تولد دی شباهت بسیار زیادی به عقیق سیاه دارد. اما دارای تفاوت‌های جزئی نسبت به آن است. غالبا این دو گوهر را یکسان می‌‌دانند. این سنگ یک کانی کالسدونی است که رنگ‌های گوناگونی دارد. ولی نوع سیاه رنگ آن محبوبیت و معروفیت بیشتری دارد. سختی این سنگ تولد دی ماه 6.5 تا 7 در مقیاس مو است و از دسته سنگ‌های محکم و سخت به حساب می‌آید. مهم‌ترین معادن این سنگ تولد ماه دی در کشورهای برزیل، اروگوئه، آمریکا و هند وجود دارد. احتمالا امروزه اکثرا مردم اونیکس را با رنگ سیاه وسفید می‌شناسند. اما این سنگ تولد ماه دی در رنگ‌های قهوه‌ای، خرمایی، قرمز و سفید نیز قابل مشاهده است.

برای یونانی‌ها و رومیان اونیکس بسیار محبوب است.  امروزه همین یکی از دلایل معروف شدن این سنگ است. اونیکس به‌عنوان سنگ شانس ماه تولد دی و سنگ ماه تولد دی مردانه شناخته می‌شود. اما در حقیقت استفاده از خواص این سنگ برای همه متولدین دی ماه یکسان است و به‌عنوان یک سنگ ماه تولد دی زنانه نیز می‌توان در نظر داشت.

خواص اونیکس سنگ ماه تولد دی

 • این سنگ شانس ماه تولد دی در کمک به درمان و بهبود بعضی بیماری‌ها نظیر التهاب، بیماری‌های قارچی، سوختگی با آفتاب و زخم‌های عفونتی موثر است.
 • استفاده از این سنگ به‌عنوان سنگ ماه دی مردانه یا زنانه در ازبین بردن استرس و مشکلات عصبی بسیار توصیه می‌گردد و باعث ایجاد آرامش خواهد شد.
 • رومیان باستان باور داشتند که این سنگ ماه تولد دی تحت تاثیر خدای جنگ آن‌ها یعنی مارس قرار دارد و آن‌ها را در مقابله با دشمن یاری می‌نماید.
الماس تی‌ وی اولین استارت‌ آپ رسانه ‌ای در صنعت طلا، جواهر، نقره، ساعت و آنتیک ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا